GYDYMAS. TECHNOLOGIJOS. MOKSLAS

Mūsų gydytojai, slaugytojai ir kiti kraujo bei onkologinių ligų specialistai Jums parinks individualią diagnostiką bei gydymą.

Aktualijos

23 metų Viktorija pajautė pykinimą ir didžiulį troškulį – neilgai trukus jai nustatytas kraujo vėžys

Delfi.lt tinklalaidėje „Sveiki gyvi“ HOTC gydytojas hematologas Andrius Žučenka dalinosi savo patirtimi gydant retą ūminės mieloleukemijos formą, kuria susirgo 23 metų pacientė Viktorija. Viktorija kreipėsi į šeimos gydytoją dėl ją kamavusio didžiulio troškulio ir pykinimo. Viktorijos išgydymui buvo pritaikyta labai individuali terapija pagal labai specifines genetines žymas, nustatytas Viktorijos ligą sukėlusiose vėžinėse ląstelėse:

“Ūminių leukemijų gydymas yra vienas labiausiai individualizuotų gydymų tarp visų piktybinių ligų ir tai lemia ne tik žmogaus amžius, jo bendra būklė, gretutinės ligos, bet ir kokius genetinius pakitimus randame vėžinėse ląstelėse. Iš vienos pusės mums tampa aišku kodėl žmogus serga, bet kartu tai leidžia numatyti ligos prognozę, tai yra, kokia tikimybė, kad suveiks standartinis gydymas, ar bus reikalinga kaulų čiulpų transplantacija – kokie paciento šansai išgyventi be jos. Taip pat tai lemia galimybę pritaikyti taikinių terapiją – labai specifinius vaistus, kurie veikia tam tikrą genetinę pažaidą turinčią vėžinę ląstelę. Pagal Viktorijos piktybinių ląstelių genetinių tyrimų rezultatus nustatėme vieną iš labai retų genetinių pakitimų vėžinėse ląstelėse ir ta genetinė pažaida leido suprasti, kad susidūrėme su labai retu ūminės leukemijos variantu, kuris ne tik agresyviai plinta, bet ir sunkiai pasiduoda standartiniam gydymui. <…> Viktorijos atveju sugebėjome pritaikyti dvigubą gydymą, tai yra, gydymą taikinių terapija ir chemoterapija bei kaulų čiulpų transplantacija” – pasakoja gydytojas hematologas Andrius Žučenka.

Šiuo metu pacientė gali džiaugtis jai pritaikyto inovatyvaus gydymo vaisiais – Viktorija pasiekė remisiją ir gyvena pilnavertį gyvenimą.

Visa pokalbį išklausyti galite čia

Šaltinis: Delfi.lt

Data: 2024-06-25

Renginiai

Seminarai

Trečiadieniais 14:00-15:00

Ekstra seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Rezidentų seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Slaugytojų seminarai

Antradieniais 14:30 - 15:30

12

Padalinių

200+

Darbuotojų

20+

Klinikinių tyrimų

2000+

Transplantacijų

Partneriai

Santariškių g. 2, LT - 08661, Vilnius

+370 5 250 1717