GYDYMAS. TECHNOLOGIJOS. MOKSLAS

Mūsų gydytojai, slaugytojai ir kiti kraujo bei onkologinių ligų specialistai Jums parinks individualią diagnostiką bei gydymą.

Aktualijos

Aleksandro Petrausko, VULSK HOTC gydytojo onkologo chemoterapeuto, interviu su “Žinių radijas” žurnalistais

Pokalbio su “Žinių radijas” žurnalistais metu gyd. A. Petrauskas paaiškino, kad krūties vėžį sukelia ne vienas veiksnys, o jam įtakos turi rizikos veiksnių visuma. Šie veiksniai yra amžius, nutukimas, gerybiniai krūties navikai su histologine atipija, tankesnis krūties audinys, padidėjęs estrogenų kiekis menopauzės metu, hormonų terapija, ankstyvesnės menstruacijos, vėlesnė menopauzė, negimdymas ar maitinimas krūtimi, piktnaudžiavimas alkoholiu ir rūkymas.

HOTC gydytojas pabrėžia, kad amžius yra svarbus krūties vėžio rizikos veiksnys, o profilaktinė patikra paprastai rekomenduojama nuo 50 metų. Tačiau krūties vėžio atvejų daugėja jau nuo 45 metų.

Gyd. A. Petrauskas aptarė genetiniai rizikos veiksnius: apie 10 % krūties vėžio atvejų yra paveldimi, dažnai dėl genetinių mutacijų. Moterims, kurių šeimoje yra buvę krūties vėžio atvejų, rizika yra didesnė. Gyd. Petrauskas paminėjo, kad mutacijos tokiuose genuose kaip BRCA1 ir BRCA2 labai padidina krūties vėžio riziką. Asmenims, turintiems genetinių rizikos veiksnių, patariama teikti genetines konsultacijas ir atlikti ankstyvąją atrankinę patikrą.

Buvo pabrėžta mamografijos, kaip krūties ligų diagnostikos priemonės, svarba. Mamografijos metu rentgeno spinduliais ankstyvoje stadijoje aptinkami krūties pakitimai, įskaitant navikus. Pagal Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programą ją rekomenduojama atlikti 50-69 metų amžiaus moterims, taip pat ji taikoma moterims, kurios pačios aptinka krūties pakitimus. Gyd. Petrauskas atkreipė dėmesį, kad mamografija gali būti ne tokia veiksminga jaunesnėms moterims dėl krūties audinio tankio, todėl joms dažnai rekomenduojama atlikti echoskopiją.

Pokalbyje taip pat paliesta nemokamos mamografinės patikros dėl krūties vėžio mažo dalyvavimo problema, kuri siejama su mentalitetu, kai galvojama, kad liga nepaveiks savęs.

Galiausiai interviu trumpai paminėtas vyrų krūties vėžys – reta, tačiau svarbi problema. Vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu, o informuotumas apie savityrą ir kreipimąsi į gydytoją dėl krūties pakitimų yra labai svarbus ankstyvam aptikimui ir gydymui.

Nuotraukos šaltinis: LRytas

Data: 2023-11-06

Renginiai

Seminarai

Trečiadieniais 14:00-15:00

Ekstra seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Rezidentų seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Slaugytojų seminarai

Antradieniais 14:30 - 15:30

12

Padalinių

200+

Darbuotojų

20+

Klinikinių tyrimų

2000+

Transplantacijų

Partneriai

Santariškių g. 2, LT - 08661, Vilnius

+370 5 250 1717