GYDYMAS. TECHNOLOGIJOS. MOKSLAS

Mūsų gydytojai, slaugytojai ir kiti kraujo bei onkologinių ligų specialistai Jums parinks individualią diagnostiką bei gydymą.

Aktualijos

HOTC gydytojai sunkiai sergančią ukrainietę išplėšė iš mirties nagų

Norime pasidžiaugti viena iš daugelio sėkmės istorijų – HOTC pacientė, Maryna Varyvoda iš Ukrainos, šiuo metu džiaugiasi gyvenimu pilnoje remisijoje. Marynai gimtojoje Ukrainoje buvo diagnozuota Hodžkino limfoma bei pradėtas gydymas, tačiau prasidėjus karui ir užsidarant ligoninėms, pacientei teko ieškoti ne tik prieglobsčio, bet ir gyvybiškai būtino ir neatidėliotino gydymo svetur. Taip Maryna kovo mėn. pradžioje kreipėsi į VUL SK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro specialistus.

Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojas hematologas daktaras Andrius Žučenka prisiminė, kad Maryna atvyko sunkios būklės, karščiuojanti, išsekusi, su gerokai padidėjusiais limfmazgiais ir dideliu viso kūno niežuliu. „Siekiant skirti efektyviausią gelbstintį gydymą, buvo skubiai atlikti išsamūs tyrimai, patikslinta diagnozė. Kadangi standartinis chemoterapinis gydymas Ukrainoje buvo neveiksmingas, nusprendėme skirti taikinių terapiją. Maryna pasijuto kiek geriau, tačiau po 4 gydymo kursų konstatavome, kad Hodžkino limfoma nereaguoja ir į šį gydymą, tad jo tęsimas būtų netikslingas.

Gydytojas hematologas Andrius Žučenka

Vadovaujantis pačiais naujausiais klinikinių tyrimų duomenimis, nusprendėme skirti imunoterapinio ir chemoterapinio gydymo kombinuotą derinį. Jau po dviejų šio modernaus gydymo kursų buvo pasiekta pilna remisija, o Marynos savijauta smarkiai pagerėjo, išnyko visi su Hodžkino limfoma susiję simptomai. Siekiant ilgalaikės remisijos ir pilno pasveikimo, pacientei toliau buvo atlikta autologinė kaulų čiulpų transplantacija, kuomet panaudojome Marynos kamienines kraujodaros ląsteles. Maryna po transplantacijos greitai atsigavo ir šiuo metu visi labai džiaugiamės pilna ligos remisija“, – tvirtino gydytojas A. Žučenka.

Straipsnio publikaciją rasite paspaudę šią nuorodą

Viršelio nuotraukos šaltinis: DELFI / JOSVYDAS ELINSKAS

Renginiai

Seminarai

Trečiadieniais 14:00-15:00

Ekstra seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Rezidentų seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Slaugytojų seminarai

Antradieniais 14:30 - 15:30

12

Padalinių

200+

Darbuotojų

20+

Klinikinių tyrimų

2000+

Transplantacijų

Partneriai

Santariškių g. 2, LT - 08661, Vilnius

+370 5 250 1717