GYDYMAS. TECHNOLOGIJOS. MOKSLAS

Mūsų gydytojai, slaugytojai ir kiti kraujo bei onkologinių ligų specialistai Jums parinks individualią diagnostiką bei gydymą.

Aktualijos

HOTC išbandytas naujas pacientų įtraukties į sveikatos priežiūros procesą instrumentas

2022 metų pabaigoje – 2023 metų pradžioje Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre (toliau – HOTC) atliktas tyrimas, kurio vienas iš tikslų – naudojantis sukurtais instrumentais integruoti pacientų praneštas patirtis ir ligos išeitis bei tokiu būdu vertinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę mokslinio tyrimo metu identifikuotose „paciento kelionės“ grandyse.

Tyrime dalyvavo 337 pacientai, iš kurių 175 pasirinko pildyti elektronines anketas el. paštu, o 162 pageidavo pildyti popierinį variantą. Vidutinis pacientų amžius buvo 58 metai, o 55,8% sudarė vyrai. Dauguma pacientų buvo gydomi HOTC dėl hematologinių ligų (60,2%).

Pacientai pildė dvi anonimines anketas: paciento patirčių (PREM) ir ligos išeičių (PROM) vertinimo.

PREM rezultatai: pacientai pranešė apie blogiausią psichologų ar socialinių darbuotojų teikiamų paslaugų patirtį. Pirminio lygio (ambulatorinės) sveikatos priežiūros įstaigos sulaukė neigiamų pacientų atsiliepimų. Tretinio lygio asmens sveikatos priežiūra buvo įvertinta geriausiai.

PROM rezultatai: pacientai pranešė apie vidutinio sunkumo ar stiprų skausmą / diskomfortą kaip blogiausią dimensiją (34,7%). Jaunesni pacientai pranešė apie geresnį mobilumą ir įprastą veiklą, taip pat geresnę bendrą sveikatos būklę.

Tyrimas susidūrė su iššūkiais, susijusiais su atsako dažniu, ypač tarp vyresnio amžiaus pacientų, kurie pirmenybę teikė popieriniam naudojimui, taigi pabrėžiama, kaip svarbu atsižvelgti į su amžiumi susijusį skaitmeninį raštingumą ir duomenų rinkimo metodus.

Daugiau apie tyrimo rezultatus galite skaityti čia. Tyrimo rezultatai buvo pristatyti hibridinėje konferencijoje (skaityti  daugiau).

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų pagal priemonės Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai, moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Aukšto lygio tyrėjų grupių vykdomi moksliniai tyrimai, skirti kurti ūkio sektoriams aktualias MTEP veiklų tematikas atitinkančius rezultatus, kurie vėliau galėtų būti komercinami“. Dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMT).

 

Data: 2023-10-20

Renginiai

Seminarai

Trečiadieniais 14:00-15:00

Ekstra seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Rezidentų seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Slaugytojų seminarai

Antradieniais 14:30 - 15:30

12

Padalinių

200+

Darbuotojų

20+

Klinikinių tyrimų

2000+

Transplantacijų

Partneriai

Santariškių g. 2, LT - 08661, Vilnius

+370 5 250 1717