GYDYMAS. TECHNOLOGIJOS. MOKSLAS

Mūsų gydytojai, slaugytojai ir kiti kraujo bei onkologinių ligų specialistai Jums parinks individualią diagnostiką bei gydymą.

Istorija

Ievos istorija

Neužsibrėžkite milžiniškų tikslų – mažyčiai postūmiai į priekį jau didelis rezultatas. O kai norisi, leisti sau ir paliūdėti, juk visad po lietaus saulė šviečia daug skaisčiau.” – Ieva, vyr. slaugytoja – slaugos administratorė

Hematologijos ir onkologijos dienos stacionaro vyr. slaugytoja – slaugos administratorė Ieva Balčiūnienė sako visada žinojusi, kokią profesiją rinksis, tik save įsivaizdavo kitoje srityje – chirurginio profilio skyriuje. Likimas susiklostė, jog po studijų Ieva įsidarbino būtent Hematologijos ir onkologijos dienos stacionare: „Jame turėjau dirbti laikinai, tačiau tuomet supratau, kad niekur kitur dirbti nenorėčiau. Ne veltui sakoma, jog gyvenime viskas vyksta taip, kaip turi būti, nors kartais taip ir neatrodo.“

Ievą labiausiai motyvuoja laimingos pacientų istorijos: „Jei gali padėti žmogui nors pusvalandžiui sumažinti jo kančias, tai jau didelė paskata būti su juo kartu šį tikrai nelengvą gyvenimo etapą, ką jau kalbėti apie pasiektą ligos remisiją ar visišką ligos išgydymą.

Visos pacientų istorijos unikalios sunku išskirti kurią nors. Labai smagu pamatyti pacientus po ilgo nesimatymo laiko, smagu kuomet sunku atpažinti buvusį pacientą. O jų stiprybė ir ryžtas visuomet džiugina ir stebina.“

Ieva pasakoja, jog ir šioje srityje dirbantiems medicinos specialistams būna baisu ir liūdna: „Sunku pasakyti, ar taip pat, kaip pacientams. Tai žmogiška reakcija, kuri nėra nei gėdinga, nei netinkama. Reikia duoti sau laiko išgyventi, po to susigyventi, o vėliau ir pradėti veikti.

Hematologijos ir onkologijos dienos stacionare dirbanti moteris pasakoja, jog darbas šiame skyriuje moko meilės kiekvienai dienai, kiekvienai minutei ir kiekvienam sutiktam žmogui.

„Mokausi kaip nereikia laikyti pykčio savyje ir, kokios yra menkos smulkmenos – visi buitiniai dalykai, nors kartais be galo sunku atsilaikyti, kai kažkas suerzina. Bet turbūt taip ir turi būti – esame žmonės, ne robotai. Aišku, būna visko – nesakau, kad mes tik mylime vieni kitus. Tačiau kai tik kyla konfliktas, tokiais atvejais visada sakau: „Bendradarbiaukime! Mes iš savo pusės stengsimės viską padaryti geriausiai, o jūs stenkitės kantriai laukti“. Tai padeda, o mūsų skyrius iš tiesų toks, kad žmonėms dėl didelio pacientų srauto tenka labai ilgai laukti procedūrų“, – kalba Ieva.

Onkologinės ligos diagnozę sužinojusiems žmonėms, ji pataria tikėti ir pasitikėti gydymu bei žmonėmis, kurie tai daro, suprasti, jog gydymas ilgai trunkantis ir reikalaujantis daug kantrybės. Taip pat, ji linki neužsibrėžti milžiniškų tikslų – mažyčiai postūmiai į priekį jau didelis rezultatas. O kai norisi, leisti sau ir paliūdėti, juk visad po lietaus saulė šviečia daug skaisčiau”, – sako Ieva.

„O artimiesiems patarčiau būti kartu. Atsižvelgti į šalia esantį savo žmogų, padėti jam, tačiau ir netrukdyti. Dažnai susidūrus su liga, pametame galvas, su savo artimuoju pradedame elgtis lyg su mažu vaiku, neva, jis pats nežino, kas jam geriau. Turėtume įsiklausyti ir elgtis taip, kaip esame prašomi – nei daugiau, nei mažiau“, – mano Ieva.

 

Copy right „Drąsos ambasadoriai”

Renginiai

Seminarai

Trečiadieniais 14:00-15:00

Ekstra seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Rezidentų seminarai

Pirmadieniais 14:00 - 15:00

Slaugytojų seminarai

Antradieniais 14:30 - 15:30

12

Padalinių

200+

Darbuotojų

20+

Klinikinių tyrimų

2000+

Transplantacijų

Partneriai

Santariškių g. 2, LT - 08661, Vilnius

+370 5 250 1717